“İnşaat Sektörü Üzerine Söyleşiler”

İnşaat Teknolojisi Programı, Gürsoy Yapı Güryapı Taahhüt firmasından İnşaat Mühendisi Nilay Sallı’nın konuşmacı olduğu “İnşaat Sektörüne Üzerine Söyleşiler” isimli bir etkinlik düzenledi. 20 Mart Çarşamba günü İncirli yerleşkemizde gerçekleştirilen söyleşide sektör tecrübelerini aktaran Sallı, öğrencilerimizin merak ettikleri soruları yanıtladı. 
 

Çocuk Gelişimi Programı Öğrencileri Hazırladıkları Ürünleri CNR Kitap Fuarı’nda Öğrencilerle Buluşturdular

Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, “Eğitimde Araç Gereç Geliştirme” dersinde hazırladıkları ürünleri CNR Kitap Fuarı’nda öğrencilerle buluşturdular. 9-17 Mart tarihleri arasında açık kalan standımız, fuarda büyük küçük herkesin yoğun ilgisini ve takdirini topladı.

CNN Türk Spikeri Duygu Kara ile "Söyleşi Günlüğü"

İstanbul Kültür Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo Tv Teknolojisi Programı, düzenlediği "Söyleşi Günlüğü" adlı etkinlik ile CNN Türk Spikeri Duygu Kara'yı üniversitemizde ağırladı. 14 Mart 2019 Perşembe günü öğrencilermiz ile bir araya gelen Kara, sektördeki deneyimlerini öğrencilermiz ile paylaştı. Etkinlik, öğrencilermizin merak ettikleri konuları ünlü spikere danışması ile son buldu.

İstanbul Kültür Üniversitesi Ostim Yönetimi ile Buluştu

İKÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Kaynaş ile Uçuş Harekât Yöneticiliği Program Başkanı Öğr. Gör. Nur Tuğçe Doğan, 5 Mart Salı günü Ankara OSTİM Vakfı’nı ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Ankara OSTİM Vakıf Başkanı Orhan Aydın ve Vakıf Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu ile bir araya gelen hocalarımız, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ve OSTİM Teknik Üniversitesi ile üniversitemiz arasında yapılacak iş birliği protokolü için ilk adımı attılar. 

Optisyenlik Programı Öğrencileri Alanında Uzman Konuşmacılardan Optisyenliğin Bilinmeyenlerini Dinledi

İKÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı, 1 Mart Cuma günü İncirli yerleşkesinde bir söyleşi gerçekleştirdi. Optisyen Erdem Güngör, Türk Optisyenler ve Gözlükçüler Odası Kurucu Delegesi Durmuş Bekdemir, Bilirkişi Uzmanı Ayhan Demircan ve İKÜ Optisyenlik Programı mezunlarımızdan Optisyen Ayşegül Çarkıt, etkinlik kapsamında öğrencilerimize optisyenliğin bilinmeyenlerini anlattı. 

Klass Magazin İKÜ’de

Radyo TV Teknolojisi Programı, 27 Şubat Çarşamba günü Klass Magazin Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kapucuoğlu’nu üniversitemizde ağırladı. İncirli yerleşkemizde Radyo TV Teknolojisi Programı öğrencilerine deneyimlerini ve sektör hakkında bilgiler veren Klass Magazin Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kapucuoğlu öğrenciler tarafından merak edilenleri cevapladı. Kapucuoğlu, Radyo, TV, sinema ve dergi sektöründe işe başlamak için neler yapılması gerektiği hakkında da öğrencilerimizi bilgilendirdi.